Rajasthan: Hindustan Copper Ltd.'nin 15 yetkilisi. madenlerde sıkışıp kalmış; 3 kişi 12 saat sonra kurtarıldı

Nesrin

New member
Hindustan Copper Limited'in (HCL) 15 yetkilisinden oluşan bir ekip, Salı akşamı bir asansörün çökmesi sonucu Rajasthan'ın Neem Ka Thana bölgesindeki Kolihan madeninde mahsur kaldı. Geriye kalan 12 kişiyi kurtarmak için kurtarma çalışmaları sürerken, 3 kişi kurtarıldı.

Kurtarma operasyonu sırasında olay yerinden görüntüler. (ANI fotoğrafı)

Kurtarılan üç kişinin kimlikleri AK Sharma, Hans Ram ve Pritam Singh olarak belirlendi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Geriye kalan 12 kişinin ise Upendra Pandey, Banendu Bhandari, Niranjan Sahoo, GD Gupta, Ramesh Narayan Singh, Vinod Singh Shekhawat, AK Baira, Arnav Bhabdari, Yashraj Meena, Vikas Pareek, Karan Gehlot ve Bhagirath olduğu belirlendi.

“Kalküta'dan bir güvenlik ekibi inceleme için madenlere gitmişti. Kaza, saat 20.00 sıralarında asansörle yukarıya çıkarken meydana geldi ve zincirlerden biri kırılarak ciddi bir çökmeye neden oldu. Yerel Khetri polis karakolu memuru Bhanwar Lal, 15 kişinin tamamının yaklaşık 700 metre derinlikte mahsur kaldığını söyledi.

12 saattir devam eden kurtarma operasyonunu gerçekleştirmek için polis ve NDRF ekibi olay yerine koştu. SHO, “Kurtarılan üç polis memuru tedavi için Jaipur'a gönderildi” dedi.

Kurtarma ekibi mağdurlara acil ilaç ve yiyecek sağladı. “Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Ek destek sağlamak için ambulanslar da dahil olmak üzere tüm acil durum hazırlıkları yapıldı. Lal, “Kurtarma ekibi mahsur kalan insanları kurtarmak için asansörü manuel olarak hareket ettirmeye çalışıyor” dedi.

“Seçim kampanyası için Haryana'ya gitmiştim ama bu bilgiyi alınca hemen buraya geldim. Herkesi aradım ve tüm durumu değerlendirdim. SDM'yi buraya aradım. Kurtarma ekibi görev başında, burada 6-7 ambulans var. Bütün yönetim alarmda. Şu ana kadar herhangi bir yaralanma bildirilmedi, her halükarda herkes güvenli bir şekilde dışarı çıkacak” dedi.

HCL, eyaletin en derin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Kolihan bölgesinde madenciliğe 1972 yılında başladı. Pazartesi gününden bu yana bölgede denetimler sürüyor.