İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

burcu

Member
Vücudunuzun çeşitli yerlerde istenmeyen tüyler varsa canınızı sıkabilir. Kollarda, bacaklarda, kotlu altında çıkan çeşitli tüylere karşı bitkisel yöntemler uygulamanız cilt sağlığınız içinde oldukça önemlidir. Aşağıda tarifini vereceğimiz maske ve kür sayesinde bunlardan kurtulabilirsiniz. Canınızı sıkacak olan bitkisel yöntemlere karşı kendinizi korumanız gerekmektedir.

Bitkisel Çözüm
Orta boy soğan
3 diş sarımsak

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Soğanı rendeledikten sonra ortaya çıkacak olan soğan suyu ile sarımsakları rendeledikten sonra karıştırınız. Bitkisel karışım elde ettiğimiz gibi tüylerin çıkmaması istendiğiniz bölgelere hafifçe sürerek ovmanız gerekmektedir. Tüylerin kökten aldığı her işlem sayesinde 4 gün boyunca uygulanması gereklidir. Her seferinde 1 saat boyunca bekletmeniz durumunda etkisini gösterecektir.

Doğal Çözüm
Orta boy portakalın kabukları
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Portakal kabuklarını almak için soyunuz ve elde ettiklerimizi robottan geçiriniz. Üzerine biraz zeytinyağı ilave ederek limonla karıştırınız. Tüylerin alındığı bölgeye sürerek tülbent ile sarıp 1 saat bekletilmesi durumunda ılık su ile bölgeyi yıkayınız. Tüylerde incelme ve dökülmeleri göreceksiniz.
Geçici Çözümler
Ağda kullanımı ile istenmeyen tüyler ile bir ay boyunca vedalaşın. Ağla işlemi kökten aldığından dolayı sizi de koruyacaktır. Sıcak ağda işleminden dolayı 3-4 hafta sürer ve tüyler tekrar çıkamaya başlamadan önce tekrar ağda yapılmalıdır.

Tüy dökücü krem ve spreylerin kullanımı sayesinde uzaklaşabilirsiniz. Kullanımından önce mutlaka doktora başvurarak alerjiniz olup olmadığınızı öğrenin. Güçlü tüylerden vedalaşarak bir süre bölgenizde tüyler çıkmayacaktır. Kullanım talimatlarına göre hareket ediniz.